Прийшла чудови новина з ООС! Більше 6 сотень бойовuків терміново перейшли на наш бік

В умовах тотальної кремлівської пропаганди не тільки зброєю, а й «гібридними» методами доводиться зменшувати кількість бойовиків. Перш за все, це стосується тих, кого спокусила можливість заробити на «ДНР» і хто усвідомив, що варто повернутися до мирного життя.

За кілька років програма «На тебе чекають вдома» допомогла змінити життя сотень вчорашніх бойовиків. Співробітники СБУ у Вінницькій області працюють над її реалізацією з перших днів і можуть поділитися деякими секретами. Будучи в зоні ООС наш кореспондент поспілкувався з людьми, яким вона повернула нормальне життя.

Нещодавно в мережі з’явилося фото біг-борда з окупованого Донецька з рекламою цієї програми, а в публікаціях зазначалося, що такий же розміщений і в Горлівці. Потім послідували спростування. Насправді, щоб донести інформацію до території за лінією розмежування зовсім не потрібно її там розміщувати на біг-бордах.

Досить, щоб вона була «по цей бік». Не без участі контррозвідників СБУ інформацію про амністію дізнаються місцеві жителі, а вони спілкуються і передають її знайомим і рідним «туди» чи ж розповідають колишнім бойовикам, коли ті самі тікають від принад «русского мира».

Люди, які в 2014-15 роках ходили в формі з нашивками «псевдореспублікі», зараз вважають за краще не називати своїх справжніх імен, хоча охоче розповідають історії свого «повернення». Саме повернення до рідних і близьких або просто через лінію розмежування, де їх зустріла інше життя.

«Я працював в Донецьку, потім залишився безробітним, – розповів оселився в селищі Новгородському у самій лінії розмежування Віталій. – Одного разу в 2015-му зустрів однокласника, який запропонував піти нібито в «охорону» МГБ. Обіцяли платити 7 тисяч гривень на місяць, але в підсумку давали не більше тисячі, і будь-якими способами намагалися штрафувати ».

Чоловік розповідає, що охороняв склади, паркінги … «Через місяць-другий між« старшими »почалася метушня. Вони не могли поділити об’єкти. Я розумів, що платити не будуть. Мені пропонували брати зброю і йти воювати, але я не погоджувався, хоча обіцяли більше платити. Навіть не цікавився сумами », – уточнює Віталій.

Через півроку він вирішив все кинути. Зізнається, що вже зрозумів, що в Донецьку перспектив чекати не варто.

«Переодягся в цивільне і повернувся в рідну домівку неподалік від Торецькому. Про програму не знав. У Новгородському шукав роботу і звернувся до глави селищі Миколі Ленка. Він розповів, що стоїть у всьому зізнатися. Був суд, мене амністували. Незабаром після повернення познайомився зі своєю майбутньою дружиною. Життя налагоджується. Коли запитують, що думаю, всім раджу – поки діє програма, потрібно звертатися. Поки не пізно », – уточнив місцевий житель.
За приблизними даними, за час її існування покаялися в помилках і амністовані близько 600 чоловік. У більшості випадків історії цих людей досить однотипні.

«Обіцяли, що нічого робити не доведеться, але будуть платити. Роботи в Горлівці не було, тому й погодився. В мої обов’язки входило доставляти медикаменти. Контракт уклав на рік, але пішов раніше. Надивився всякого. Доводилося возити трупи. Не витримав. Повернувшись сюди, живу у матері, шукаю роботу. Про програму дізнався вже в Новгородському. Дуже задоволений. Як держава і обіцяло, слово стримав. Мене амністували. Це дорогого коштує. По той бік багатьох і часто обманюють », – пояснює Віктор.

Відзначимо, що основа роботи контррозвідки СБУ в зоні ООС – виявлення і розкриття інформаторской мережі РФ і її структур «МГБ» Л / ДНР, виявлення диверсійно-розвідувальних груп, а також арсеналів зброї, навідників, інформаторів, бойовиків і осіб, які сприяли проведенню псевдореферендума і сепаратистської діяльності.

Крім того, співробітники Служби займаються формуванням проукраїнських поглядів у місцевого населення і активу, який зміг би займатися просвітницькою діяльністю. Якщо говорити про вінницьких контррозвідників, то вони цю роботу проводять в Донецькій області.
Складовою цього напрямку можна назвати програму «На тебе чекають вдома». Вона розроблена фахівцями Служби Безпеки, і передбачає «реабілітацію» тих, хто з різних причин підтримав сепаратистів, але не «забруднений» вбивствами та іншими тяжкими злочинами. У ДНР розуміють, що програма реально працює і боляче б’є по інтересах окупантів, а тому всіляко намагаються її дискредитувати. Безуспішно. Проти правди особливо не попреш.

«Ця програма передбачає повернення бойовиків до мирного життя, – розповідає керівник оперативної групи в зоні ООС з числа співробітників спецслужби Андрій. – Умовно прикладний механізм дії програми можна розділити на кілька етапів. Перший – це інформаційний. Наше завдання полягає в тому, щоб донести до місцевих жителів відомості про можливості та принципи повернення. Є сайт, «гаряча лінія», а ще родичі і знайомі бойовиків. Їхніх дружин і батьків ми знаємо. Пояснюємо їм ».

Паралельним напрямком поширення інформації він називає поради авторитетних людей. Випадок з главою Новгородського селищної ради Н. Ленко можна назвати показовим. Його поважають, а він може переконати своїх земляків.

«Я не кажу, що Служба Безпеки не авторитетна. Їй, скоріше, бояться довіритися. Інша справа, такі люди, як місцеві голови, листоноші, священики, соціальні працівники, лікарі та педагоги », – уточнює офіцер.

На другому етапі відбувається контакт з людиною, який розмірковує. Аргументами його потрібно переконати. Не всі погоджуються. Може бути, не всі вірять Службі і владі. Проте, результат є. Контррозвідник зазначає, що тільки його група за 2017 рік «вивела» з ДНР чотирьох бойовиків. І їх приклад допомагає переконувати тих, хто сумнівається.

Третій етап – оформлення документів. Відносно колишніх бойовиків реєструється кримінальне провадження, а потім за рішенням суду вони звільняються від відповідальності на підставі пункту 6 частини 6 статті 260 (створення НВФ), як добровільно покинули ряди незаконних збройних формувань.

Групи контррозвідників в цьому районі змінюються. Андрій зізнається, що з серпня 2014 го вже в четвертий раз приїхав працювати в Донецьку область, тому добре знає місцевих жителів, і його знають. Він зазначає, що з часом настрої людей змінюються. Якщо спочатку ставилися з побоюванням, то тепер довіряють. Більше того, місцеві жителі тепер самі хочуть, щоб поблизу були військовослужбовці і співробітники СБУ, оскільки вони допоможуть захиститися від мародерів і криміналітету.

«У чомусь вони навіть більше довіряють СБУ і влади, ніж за часів Януковича, якого, до речі, в цьому районі страшенно не люблять. З різних причин. Нашу роботу бачать, а співробітники набираються досвіду. На Донбасі вони відточують оперативне «мистецтво». Перш за все, виявляючи схрони із зброєю і боєприпасами. Тільки в цьому році ми затримали 8 інформаторів, щодо п’яти будуть винесені вироки. Затримали трьох осіб, які в 2014-му стояли на блокпостах. Їм вже повідомили про підозру », – уточнює офіцер.

Також він підкреслив, що є ще один напрямок роботи, який як би вважається не властивим для СБУ. Проте, мова йде про формування проукраїнських настроїв у місцевого населення. Андрій навів приклад меморіального комплексу загиблим воїнам ООС в Костянтинівці, що складався з трьох частин. Пошкоджуючи його, вандали не чіпали символи – державний прапор і герб. Навіть вони його визнають.

Джерело

Share
error: Content is protected !!