По Керченській протоці присікли «незаконний» прохід суден. Це такі у них навчання, що відбувається

Підрозділи Прикордонних управлінь ФСБ Росії окупованого Криму провели в акваторії Чорного моря навчання, на яких відпрацювали сценарій “незаконного проходу” іноземних кораблів через Керченську протоку. Про це повідомила прес-служба прикордонного управління ФСБ по Республіці Крим.

Джерело зображення: Прес-служба прикордонного управління ФСБ по Республіці Крим
Навчання пройшли 27 березня на сході окупованого півострова, в районі мису Опук. У них брали участь підрозділи Прикордонних управлінь ФСБ Росії по Республіці Крим і Краснодарському краю, Чорноморського флоту, авіації ФСБ Росії.

Російські окупанти відрепетирували ведення вогню з корабельної, авіаційної та стрілецької зброї по надводній цілі. Крім того, спецназ відпрацював варіанти десантування беспарашютним і абордажним способами на умовне судно-порушник.

“Результаты учения позволяют сделать вывод о том, что цели и задачи достигнуты, – повідомили в прес-службі прикордонного управління ФСБ по Республіці Крим. – Силовики способны в кратчайшие сроки обезвредить нарушителя, отразить нападение противника”.

Нагадаємо, раніше в Україні не раз заявляли про намір повторити листопадовий сценарій проходу кораблів ВМС України по Керч-Єнікальському каналу згідно з чинними міжнародними правилами судноплавства. Російські прикордонники і військові моряки показали, що “готовы к таким провокациям и способны обеспечить безопасность судоходства и рыбного промысла в акваториях Черного, Азовского морей и Керченского пролива”.

Слід не забувати: 25 листопада 2018 року о 21.20 російські прикордонники взяли штурмом українські малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. Вони йшли до Маріуполя через Керченську протоку. Судна доправили у порт Керчі на анексованому півострові Крим.

.

Під час штурму росіяни захопили у полон 24 моряки. Троє дістали поранення, у них осколкові поранення різних частин тіла. В одного моряків пошкоджені білки очей.

.

Полонених військовослужбовців помістили до Сімферопольського СІЗО, поранених – до лікарні в Керчі. 30 листопада їх таємно вивезли до московського СІЗО “Лєфортофо”, а поранених – у тюремну лікарню СІЗО “Матросская тишина”. Всі полонені моряки визнали себе військовополоненими. Вимагають їх утримувати відповідно до Женевської конвенції. Росія не визнає українських моряків військовополоненими, аргументуючи свою позицію відсутністю війни з Україною.

Росія в березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим, організувавши “референдум” з його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% висловилися за приєднання Криму до Росії. 18 березня в Кремлі був підписаний так званий “договір” про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Насильницька анексія Криму не визнається українською державою, не визнається Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеційської комісії, натомість російською владою трактується як «повернення Криму до Росії».

Згідно з Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»територія Кримського півострова внаслідок російської окупації вважається тимчасово окупованою територією.
Джерело

Share
error: Content is protected !!